Вулиця Перемоги

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Вулиця Перемоги починається від вулиці Баштової

Вулиця Перемоги — вулиця в Носівці.

Пролягає переважно в напрямку захід-схід. На заході примикає до вулиці Баштової, на сході — до вулиці Ніжинський шлях (1130 м від примикання вулиці Ніжинський шлях до вулиці Центральної).

Довжина вулиці — 1280 м.

В будинку № 12 розміщена Станція юних техніків.

На вулиці мешкали:

  • Сотниченко Віра Григорівна — (народилася 1940) — політик і господарник, 1-й секретар Носівського районного комітету КПУ (1985 — червень 1991), голова Носівської районної ради депутатів трудящих (1990—1991).
  • Щепенко Максим Назарович — журналіст і поет, багаторічний штатний кореспондент носівської газети «Прапор Комунізму».

Носівка, вулиця Перемоги[ред.]

Нарис Василя Кияниці[1]

Від середини старожили звали її Горанською. Звивистість свідчить про її давнє походження. Якось Михайло Гордійович Буняк мені розповідав, що йому в дитинстві розповідали старші, що на першому вигині вулиці вліво, якщо йти від її початку, був колись цукровий завод. Буряки зберігалися так званими буртами. То й школа, що там була організована у будинку реквізованому більшовиками у багатого чоловіка на прізвище Мень, звалася Буртовською. Той панський будинок було зведено в 1896 році і виявився він «живучим», бо після згаданої школи (Носівська № 6) у ньому мені довелося в середині 1970-х облаштовувати станцію юних техніків.

Я пам'ятаю яка та вулиця була грязька в осінню та весняну пори. Машини її обминали, щоб не ночувати застряглими. А все було тому, що за століття існування ту вулицю виїздили возами й іншим транспортом, ґрунт вивітрювався як піщана курява і поступово дорога стала нижчою за городи, збираючи талі й дощові води. Тож перед тим, як вулиця Перемоги отримала тверде покриття, її суттєво підсипали, щоб підняти. Я свідок, ініціатор і учасник тих робіт. Довго оббивав пороги райкому партії, просячи зробити дорогу до СЮТ. Прислухалася тоді до мене В. Г. Сотниченко, яка сама жила на початку вулиці.

Роботи були без перебільшення грандіозними, як за тими часами. Достатньо сказати, що тільки перед СЮТ, де рівень дороги був найнижчим, було завезено майже 200 автомобілів (в основному ЗІЛи-самоскиди) піску. Пів сезону чекали, доки він злежиться. Потім планування, щебінь і асфальт. Поклали, як на ті часи, нормально. Носівський дорожній відділ будував. Одночасно такі самі роботи були й по вулиці Авіації, яка починалася від колишньої автостанції і «зливалася» з вулицею Перемоги навпроти СЮТ.

Сьогодні вулиця Перемоги – охайна носівська вулиця з новими чи суттєво оновленими будівлями. Світлини псує наявність електроопор і опор зв'язку, які де косо, де криво... Ну й високі паркани - приватна власність... Починається вулиця Перемоги від вулиці Баштової і закінчується злиттям із Ніжинським шляхом. Решта коментарів прикріплені до фото.

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]