Давиденко Валерій Миколайович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Валерій Давиденко

Валерій Миколайович Давиденко (народився 16 березня 1973 в Носівці) — підприємець та політик. Народний депутат України VIII скликання. Працював заступником Міністра аграрної політики та продовольства України (20 травня 2013 — 12 березня 2014).

Життєпис[ред.]

Батько був водієм, а матуся працювала бухгалтером. Старша сестра - вчитель, сьогодні працює в Носівській середній школі №1, у якій і навчався. По маминій лінії дідусь та бабуся жили також у Носівці на паралельній вулиці. Бабуся пропрацювала в одному магазині все життя. Дідусь повернувся з війни інвалідом, тому працював дома, зшивав за допомогою спеціального станка документи для різних організацій.

По батьковій лінії бабуся жила неподалік у селі Червоні Партизани. Дід помер після війни. Він був майстровим, в селах таких називали «дядько», тобто, той, хто вміє робити усіляку роботу по господарству.

У 1989—1990 — пастух, різноробочий на МТФ в КСП ім. Енгельса. Працював у відділенні Ніжинського консервного заводу, на рухомій стрічці й відбирав маленькі корнішони.

Школярем працював у сітроцеху у Носівці, спробував усі спеціальності влітку, коли переходив з дев’ятого в десятий клас.

Школу закінчив «хорошистом».

Під ча навчання в інституті підробляв вночі вантажником на харчових підприємствах Києва, овочевій базі, хлібзаводі, пивному заводі «Оболонь». У складі студентського будівельного загону об’їздив велику частину Київської області. Довелось працювати на Чукотці - будували теплотрасу - відбійними молотками довбали мерзлоту.

У 1995 році закінчив Український державний університет харчових технологій за спеціальністю інженер-механік обладнання харчових виробництв.

Знайти роботу після вишу допомогли колишні викладачі інституту, які розробили проект ковбасного цеху в одному з сіл Чернігівської області й запросили Давиденка попрацювати керівником цього проекту.

Пробував себе у різних сферах, їздив працювати за кордон.

1998—2000 — інженер-механік ТОВ «Український будинок зв'язку»;

2000—2004 — спеціаліст зі страхування у САТ «Саламандра-Схід» та ЗАТ «Українська страхова група».

2004—2013 — генеральний директор ТОВ "СП «Агродім».

В 2007 разом з партнерами Юрієм Колобовим та Борисом Приходьком стає власником «Терра банку»[1].

20 травня 2013 — указом президента України Віктора Януковича призначений заступником Міністра аграрної політики та продовольства України[2]

12 березеня 2014 — розпорядженням прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка звільнений з посади заступника Міністра аграрної політики та продовольства України[3].

З червня 2014 р. — радник дирекції з розвитку перспективних програм ЗАТ «Інститут інноваційного провайдингу Української академії аграрних наук».

Одружений, має двох доньок — Євгенію і Ольгу

Хобі: рибалка, полювання.

Депутатська діяльність[ред.]

Переміг на виборах до Верховної Ради 2014 року в одномандатному окрузі № 208 від партії Всеукраїнське аграрне об'єднання «Заступ».

Примітки[ред.]

Посилання[ред.]