Меморіальна дошка на честь Спиридона Довгаля

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Пам'ятна дошка на честь Спиридона Довгаля

Меморіальна дошка на честь Спиридона Микитовича Довгаля — відкрита 29 березня 2019, встановлена на будівлі районної ради.

Спиридон Довгаль[ред.]

Спиридон Микитович Довгаль, підполковник армії УНР, науковець, журналіст, громадський діяч, борець за незалежність України, уродженець Носівки.

Наприкінці жовтня 1917 року під головуванням саме Спиридона Довгаля було ухвалено рішення про створення Студентського куреня для оборони незалежності України, з якого і вийшла студентська молодь, яка на початку 1918 року боролася з більшовиками під Крутами. З січня 1919 року по 1921 рік Спиридон Довгаль служив в Армії УНР.

В роки Другої світової війни він заснував і був редактором журналу «Дозвілля», що видавався з дозволу німецької влади в Берліні для «остівців» з України. У післявоєнний період Спиридон Довгаль був головою уряду УНР на вигнанні, головою Української Національної Ради.

Відкриття дошки[ред.]

Меморіальна дошка, встановлена на будівлі районної ради, відкрита 29 березня 2019.

В урочистому заході взяли участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, голова Правління громадської організації «Українська ініціатива» Юрій Косенко, голова Носівської районної ради Анатолій Красносільський, голова Носівської РДА Вікторія Вершняк, заступник голови Носівської РДА Олена Кундюба, представники громадськості.

Посилання[ред.]