Місцеві вибори 2020

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Місцеві вибори.jpeg

Місцеві вибори 2020 заплановані на 25 жовтня 2020 року.

Результати[ред.]

Оголошені попередні результати місцевих виборів голови Носівської громади і міськради. Загалом на 18 дільницях громади проголосувало 4835 осіб, це 29% загального числа виборців. На посаду Носівського міського голови з результатом 62% обраний діючий міський голова Ігнатченко Володимир Миколайович. За нього віддали свої голоси 2908 виборців із загальної кількості тих, хто прийшов на вибори.

На виборах до Носівської міськради 5% бар'єр подолали:

На виборах до Носівської міськради обрані 26 депутатів

Див. також:

Кандидати[ред.]

Партії і програми[ред.]

Виборчі округи[ред.]

Виборчі комісії[ред.]

Основні параметри[ред.]

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови (стаття 11, частини перша – третя статті 216 Кодексу) — Розпочинається за сорок днів до дня голосування та закінчується за тридцять днів до дня голосування — З 15 до 24 вересня 2020 року включно. Висувають місцеві організації партії, зареєстровані в установленому законом порядку, з урахуванням обмежень частини третьої статті 216 Кодексу, громадяни України шляхом самовисування.

Прийняття рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) або про відмову в реєстрації (частина шоста статті 227, частина шоста статті 228, частина сьома статті 229 Кодексу) — не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата (кандидатів) та доданих до неї необхідних документів. Вирішує відповідна територіальна виборча комісія

Оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), кандидатів на посаду сільських, селищних, міських голів у визначений відповідною комісією спосіб (частина сьома статті 228, частина восьма статті 229 Кодексу) — не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування До 2 жовтня 2020 року включно. Рішення приймає відповідна територіальна виборча комісія.

Серед кожних п’яти кандидатів у виборчому списку партії має бути щонайменше дві жінки.

Вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів;

Кількість депутатів місцевої ради залежно від чисельності виборців:[1]

 • до 10 тисяч виборців - 22 депутати;
  • Макіївська сільська рада 2851 мажоритарна система відносної більшості в багатомандатних виборчих округах
  • Мринська сільська рада 3642 мажоритарна система відносної більшості в багатомандатних виборчих округах
 • від 10 тисяч до 30 тисяч виборців - 26 депутатів;
  • Носівська міська рада 17501 система пропорційного представництва
 • від 30 тисяч до 50 тисяч виборців - 34 депутати;
 • від 50 тисяч до 100 тисяч виборців - 38 депутатів;
  • Ніжинська міська рада 54 370 система пропорційного представництва

Територіальна виборча комісія є юридичною особою. Територіальна виборча комісія має власну печатку. Територіальні виборчі комісії:

 • виборча комісія Автономної Республіки Крим;
 • обласні виборчі комісії;
 • районні виборчі комісії;
 • міські виборчі комісії;
 • районні у містах виборчі комісії (у містах з районним поділом);
 • селищні, сільські виборчі комісії;

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

Посилання[ред.]