Відмінності між версіями «Билименко Федір Трохимович»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Література)
Рядок 16: Рядок 16:
 
== Література ==
 
== Література ==
 
* {{Славні імена Носівщини}} Матеріали зібрав [[Бровко Григорій Михайлович|Бровко Г. М.]].
 
* {{Славні імена Носівщини}} Матеріали зібрав [[Бровко Григорій Михайлович|Бровко Г. М.]].
 
  
 
[[Категорія:Люди Б]]
 
[[Категорія:Люди Б]]

Версія за 16:52, 10 листопада 2019

Федір Билименко.jpg

Федір Трохимович Билименко (народився 2 травня 1931 року в селі Плоске — помер 26 березня 1993) — Герой Соціалістичної Праці. Ланковий колгоспу імені Чапаєва.

Життєпис

Народився в сім'ї колгоспників. Після закінчення школи в 1947 році навчався в Мринській школі механізації сільського господарства.

З осені 1948 року він розпочав свою трудову діяльність механізатором у рідному селі.

Надзвичайно працьовитий, компетентний, творчий і в той же час такий товариський, простий у спілкуванні, доброзичливий, завжди готовий підставити плече товаришу, допомогти і доброю порадою, і робочими руками Федір Трохимович служив прикладом усім, хто його знав. Він, як керівник механізованої ланки з вирощування картоплі у колгоспі ім. Чапаєва, постійно виходив переможцем у соціалістичному змаганні серед механізаторів району, був нагороджений знаками «Ударник девятої п'ятирічки», «Ударник десятої п'ятирічки», «Ударник одинадцятої п'ятирічки». В 1970 році йому вручили медаль «За доблесну працю. В ознаменування 100-річчя з дня народження В. І. Леніна». За досягнуті успіхи у розвитку народного господарства СРСР Головний комітет ВДНГ СРСР нагороджує його Бронзовою медаллю (1973 р.), а в 1975 р. – Срібною і Золотою медалями ВДНГ СРСР.

За видатні успіхи у праці Федір Трохимович неодноразово був нагороджений найвищими орденами і медалями Радянського Союзу. 8 квітня 1971 року його було відзначено орденом Трудового Червоного Прапора, 8 грудня 1973 року нагороджено орденом Леніна, а 26 грудня 1976 року йому було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням золотої медалі «Серп і Молот» і другого ордена Леніна за високі врожаї картоплі.

Помер 26 березня 1993 р. і похований у рідному селі Плоске, якому віддав усе своє життя, свою працю, свою душу.

Література

  • Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6. Матеріали зібрав Бровко Г. М..