Відмінності між версіями «Енциклопедія Носівщини»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Цей день в історії)
(Вибрана стаття про книгу)
Рядок 25: Рядок 25:
 
[[Файл:Носівочка - з мосту на північ - panoramio.jpg|1000 пкс]]
 
[[Файл:Носівочка - з мосту на північ - panoramio.jpg|1000 пкс]]
 
Панорамне фото з річкою [[Носівочка]] - з мосту на північ.
 
Панорамне фото з річкою [[Носівочка]] - з мосту на північ.
 
== Вибрана стаття про книгу ==
 
[[Файл:Партизанська Носівщина.jpg|міні|227 пкс|Обкладинка книжки «Партизанська Носівщина»|link=Партизанська Носівщина]]
 
 
'''«[[Партизанська Носівщина]]»''' — книга [[Буняк Іван Якович|Івана Буняка]] про історію партизанської боротьби на Носівщині під час Німецько-радянської війни.
 
 
Книга видана після смерті автора зусиллями його сина [[Буняк Анатолій Іванович|Анатолія Буняка]].
 
 
Коректор, макет і верстка — Владислав Гісматулін.
 
 
Підписана до друку [[3 жовтня]] [[2000]], видрукована накладом 200 примірників в ТОВ ВКП «Аспект».
 
 
'''Аннотація'''
 
:''Ця книга розповідає про історію партизанської боротьби на Носівщині в роки Другої світової війни. На основ, архівних матеріалів, спогадів партизанів, підпільників, очевидців в ній розкриваються героїчні, а в дечому і трагічні сторінки бойового шляху партизанського з'єднання «[[За Батьківщину]]». Без прикрас і помпезності в книзі подаються маловідомі і довгий час замовчувані факти.''
 
 
:''Книга стане в пригоді історикам, вчителям учням старшого шкільного віку і всій, хто цікавиться минулим рідного краю. Матеріали з книги допоможуть здійснити благородну справу виховати патріотів України.''
 
 
Повідомлення про віроломний напад гітлерівців на нашу країну приголомшило жителів району. Не вірилося, що разом з цим повідомленням закінчилося мирне життя. Але про війну нагадували не лише оперативні зведення з фронтів. Вже через декілька днів після початку війни німці бомбили залізничні станції Носівку та Бобровицю. Над залізницею з'явився фашистський літак і слідом за ним на залізничній колії почали рватись бомби. Війна вирувала не тільки на фронті, ай в глибокому тилу. Потрібно було зразу ж налагоджувати організаційну роботу на допомогу фронту. На мітингах, що проводилися в усіх населених пунктах, виступаючі вимагали направити їх добровільцями на фронт. Пропонувалося розпочати збір коштів для потреб Червоної Армії. Трудівники району піднялися на боротьбу з фашистськими загарбниками. Було проведено запис добровольців у ряди народного ополчення. Як пише [[Симоненко Микола Дмитрович|М. Д. Симоненко]] вже на [[11 липня]] ополченцями стали 1650 мешканців району, в т. ч. 73 жінки. Патріоти-ополченці почали займатися військовою підготовкою. Велика увага приділялася боротьбі з ворожими диверсантами. Для захисту промислових і сільськогосподарських об'єктів, мостів, для боротьби з шпигунами був створений озброєний винищувальний батальйон, який вже 27 червня налічував 109 бійців.
 
 
'''''[[Партизанська Носівщина|Читати далі…]]'''''
 
  
 
== Вибрана стаття про населений пункт ==
 
== Вибрана стаття про населений пункт ==

Версія за 19:01, 20 січня 2020

Троїцька церква — головна архітектурна пам'ятка району

В «Енциклопедії Носівщини» вже 1619 статей, 3789 сторінок, 15 673 редагувань, 422 файлів.

Створити статтюЧасті питанняНові статтіУсі статтіПотрібні статтіУ ЗМІ

ЗареєструйтесяУвійдіть

Список інтернет-ресурсів про Носівку і Носівський район

Цей день в історії

Сьогодні неділя, 27 вересня

Сергій Кулжинський.jpg

26 вересня28 вересня

Дерево категорій

Люди: АБВГДЄЖЗІКЛМНОПРСТФХЦЧШЩЮЯ

Список видатних людей Носівщини

Носівський район, Носівка (вулиці), села…

Фото місяця

Носівочка - з мосту на північ - panoramio.jpg Панорамне фото з річкою Носівочка - з мосту на північ.

Вибрана стаття про населений пункт

Дерев'яна Вознесенська церква у Макіївці, збудована 1871, зруйнована 1986

Макіївка — село в Україні, в Носівському районі Чернігівської області. Населення становить 1295 осіб. Орган місцевого самоврядування — Макіївська сільська рада. З 2015 року Макіївка є центром Макіївської сільської об'єднаної територіальної громади, створеної у рамках адміністративно-територіальної реформи.

Першими свідченнями людської діяльності на території сучасної Макіївки є розташовані поблизу неї могили епохи бронзи (ІІ тис. до н. е.). Щодо власне села Макіївки, то на картах початку XVII століття французького військового інженера Гійома де Боплана, виданих в Амстердамі 1657 року є нанесені села Биків і Галиця, а між ними, на місці сучасної Макіївки, розташована Sualan-Dabrova Зелена діброва. Трохи південніше від Зеленої діброви нанесене поселення Derzzekrai (Держикрай). Можливо це старіша назва села.

Перша згадка про Макіївку (початкова назва — Мокієвка) відноситься до 1695 року і пов'язується з іменем родича і соратника Івана Мазепи полковника Костянтина Мокієвського, який населив це село людьми. Після смерті полковника Макіївка була відібрана від його нащадків Мокієвських-Мировичів і належала «гетьманській булаві», а згодом і особисто гетьману Івану Скоропадському. З 1715 року село з усіма прилеглими угіддями, церквою, млином і греблею належало полковникові Київському Антіну Танському. Він заселив Макіївку людьми з території Білоцерківського полку — своїх колишніх володінь.

Читати далі…

Корисні ресурси