Відмінності між версіями «Головна сторінка»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Вибрана стаття про книгу)
(Вибрана стаття про населений пункт)
Рядок 25: Рядок 25:
 
[[Файл:Носівочка - з мосту на північ - panoramio.jpg|1000 пкс]]
 
[[Файл:Носівочка - з мосту на північ - panoramio.jpg|1000 пкс]]
 
Панорамне фото з річкою [[Носівочка]] - з мосту на північ.
 
Панорамне фото з річкою [[Носівочка]] - з мосту на північ.
 
== Вибрана стаття про населений пункт ==
 
 
[[Файл:Makiivka church.JPG|міні|227 px|Дерев'яна Вознесенська церква у Макіївці, збудована [[1871]], зруйнована [[1986]]|link=Макіївка]]
 
 
'''[[Макіївка]]''' — село в Україні, в [[Носівський район|Носівському районі]] Чернігівської області. Населення становить 1295 осіб. Орган місцевого самоврядування — Макіївська сільська рада. З 2015 року Макіївка є центром Макіївської сільської об'єднаної територіальної громади, створеної у рамках адміністративно-територіальної реформи.
 
 
Першими свідченнями людської діяльності на території сучасної Макіївки є розташовані поблизу неї могили епохи бронзи (ІІ тис. до н. е.). Щодо власне села Макіївки, то на картах початку XVII століття французького військового інженера Гійома де Боплана, виданих в Амстердамі 1657 року є нанесені села Биків і Галиця, а між ними, на місці сучасної Макіївки, розташована Sualan-Dabrova Зелена діброва. Трохи південніше від Зеленої діброви нанесене поселення Derzzekrai (Держикрай). Можливо це старіша назва села.
 
 
Перша згадка про Макіївку (початкова назва — Мокієвка) відноситься до 1695 року і пов'язується з іменем родича і соратника Івана Мазепи полковника Костянтина Мокієвського, який населив це село людьми. Після смерті полковника Макіївка була відібрана від його нащадків Мокієвських-Мировичів і належала «гетьманській булаві», а згодом і особисто гетьману Івану Скоропадському. З 1715 року село з усіма прилеглими угіддями, церквою, млином і греблею належало полковникові Київському Антіну Танському. Він заселив Макіївку людьми з території Білоцерківського полку — своїх колишніх володінь. 
 
 
'''''[[Макіївка|Читати далі…]]'''''
 
  
 
== Корисні ресурси ==
 
== Корисні ресурси ==

Версія за 18:02, 20 січня 2020

Троїцька церква — головна архітектурна пам'ятка району

В «Енциклопедії Носівщини» вже 865 статей, 2101 сторінок, 7610 редагувань, 236 файлів.

Створити статтюЧасті питанняНові статтіУсі статтіПотрібні статтіУ ЗМІ

ЗареєструйтесяУвійдіть

Список інтернет-ресурсів про Носівку і Носівський район

Цей день в історії

Сьогодні вівторок, 25 лютого

  • 1938 — в селі Мрин народилася Фурса Надія Григорівна, бібліотекар, краєзнавець. Автор книги «Літературні обрії Носівщини».
  • Народилася хореограф Юлія Ігнатенко, керівник танцювальних колективів «Носівчанка» Носівського міського будинку культури і «Лілея» Мринського будинку культури.

Дерево категорій

Люди: АБВГДЄЖЗІКЛМНОПРСТФХЦЧШЩЮЯ

Список видатних людей Носівщини

Носівський район, Носівка (вулиці), села…

Фото місяця

Носівочка - з мосту на північ - panoramio.jpg Панорамне фото з річкою Носівочка - з мосту на північ.

Корисні ресурси