Демиденко Олександр Степанович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олександр Демиденко

Олександр Степанович Демиденко (народився 6 квітня 1940 в селі Будилка Лебединського району Сумської області) — поет-пісняр, автор текстів понад 200 пісень. Останніми роками Олександр Демиденко проживає в селі Коробчине Носівського району, друкується в районній газеті. Багато його віршів присвячено Носівському краю та жителям Носівщини.

1947 свідок голоду 1947 через недорід, у школі щоб вижили діти, варили баланду, картоплі не було липові бруньки.

1957 військовий фельшер медучилище

1958 по комсом пут на шахти донбасу новогорлівка, 8а імені сталіна (зверхкатегорійна загазованості), прохідника, лісогоном (подавав ліс для закріплення лави), через день і кожен день, ніхто не афішовав, заховали біля терикона, вернув підйомні, поїхав у жданов 1959 61 у смухім Гуро дав направлення в донецьний штукатурили театр, бригада Зінкевича, Соціашвілі, композитор,

коли відкривали театр в 1960, режисер вєтров, сила любви премєра, кіровоград російську трупу набирали, учень актора, до металургів приїжджали пись

михайло стельмах, климент доломан, василь земляк торін, приазовський рабочий, член літстудії, дав зошит михайло стельмаху з віршами Дав направлення в Київський університет, хочу в Чернівці, там мене научать Василю Лесину, філологічний факультет.

1 вересня 1961 2 місяця вінницткій області в селі іванька липовецькго району збирали кукурудзу Арват Федір Степанович, в колгоспі, все позбирали, картопля, побудували будинок до ферми. кожному дали грошей 40 карбованців і кожному курку на дввох, своїх студентів 625 своя група кухарів, завгосп карук, отримував мясо і крупи. Ігор панасюк, Йосип Храпко, був старостою в сусідній. Аня Маціброда була старостою. Поспупав у військовій формі.

ярослава й мене лишали в аспірантурі, направили в чернігівське облоно, козелецький район. Хочу в новгород-сіверський, мамєкіно, забите село раз у три місяці трактором привозили, викладав українську мову й літературу, заставили ще й викладати англійську мову.

ярослава був баян,боялися щоб не вклали, 1963 вийшла на сцену, акто дмитро павличко якраз вернувся з куби ферор, молода дівчина ліна костенко.

Кофман, закінчив Ньюйоркський університет,

доганяли прогавлене.

набирали

автор гімна носівського, гімн бобровиці, Волод

Жили в гуртожитку, дуже щільно, Ярослав Григорович Вишиваний 1963 (1935-2010), 1935 року народження, познайомився з дівчиноюЮ, з якою розійшовся, восени, крутилася хором керував степан олексійович сабадаш, тріо либідь, київське, тріо криниченька, Михайленко народна артистка, львівської об

кандидат філологічних наук, 120

300 пісень, 2 народні хори під орудою миколи даниловича куценка, чорноморськ, фестиваль,Стельмах був композитор, написав дружина започаткувала фестиваль.

руслан і таня, закінчив українсько-фінський європейський університет в 33 роки, очолював громадське зарчування 3 дітей 3 рік, 9, 11

влад русланович демиденко в 4й курс актор драми й кіно, вероніка й павло, театр на подолі віра, надія й любов,

вероніка у режисура у поплавського

павлик 141 школа, 8й клас

Таня живе у Швейцарії, 4 ро дітей, приїздив у коробчине

книжки

у сузірї внуків лисиччине дзеркало україна в на одна місяць художник пори року

ч


Творчість

До 70-річного ювілею поета вийшло два компакт-диски найкращих пісень. Його твори – „Материнський рушник”, „Диво-сон”, „Голодомор”, „Мальви”, „Плаче захмарене небо”, „Запитай у спогадів про квіти” та інші покладені на музику відомих українських композиторів. У доробку поета також є книжки для дітей.

Олександр Демиденко

На основі нарису Миколи Рудакова

Батьки-інженери хотіли бачити сина медиком, тому після закінчення школи Олександр вступив до військового медичного училища. Та військового лікаря із Олександра не вийшло, він відразу зрозумів, що це не його доля і залишив навчання. Працював на Донбасі — в шахті, потім працював у місті Маріуполі на будівництві.

Якось перед робітничою аудиторією виступали українські письменники: Михайло Стельмах, Василь Земляк, Євген Доломан. І молодий робітник Демиденко скористався нагодою та показав свої перші твори видатним корифеям українського письменства.

- А чому пишеш російською? - запитав Михайло Стельмах. — Треба тобі вчитися.

​І написав молодому автору рекомендацію до Київського національного університету. Та Олександр Демиденко вибрав Чернівецький університет. Після університету, кілька років, Олександр Демиденко працював вчителем в Бобровицькому районі на Чернігівщині. Написав гімн села Марківці. А з 1971-го року - живе і працює в столиці України.

Поет, написав багато віршів для дітей та юнацтва. Його дитячі книжки написані з добром і любов'ю, але найвідоміший твір, який написав Олександр 1962 року, ще студентом у Чернівцях разом з Ярославом Вишиваним — це популярна пісня «Плаче захмарене небо». Зустрічається з читачами. Його інтерв'ю є в фондах Українського радіо.

Посилання