Відмінності між версіями «Кобизький шлях»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
м (Perohanych перейменував сторінку з Вулиця Кобизький шлях на Кобизький шлях)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Кобизький шлях''' — вулиця в [[Носівка|Носівці]].  
 
'''Кобизький шлях''' — вулиця в [[Носівка|Носівці]].  
  
Є шляхом до села Кобижча сусіднього Бобровицького району. Відгалужується від [[Вулиця Центральна (Носівка)|вулиці Центральної]] на південний захід, з перевагою на південь. Довжина трохи більше двох з половиною кілометрів.  
+
Є шляхом до села Кобижча сусіднього Бобровицького району. Відгалужується від [[Вулиця Центральна (Носівка)|вулиці Центральної]] на південний захід, з перевагою на південь. Довжина більше двох з половиною кілометрів.  
  
 
Має 133 номери будинків. Нумерація починається від вулиці Центральної.  
 
Має 133 номери будинків. Нумерація починається від вулиці Центральної.  

Версія за 10:45, 12 липня 2019

Кобизький шлях — вулиця в Носівці.

Є шляхом до села Кобижча сусіднього Бобровицького району. Відгалужується від вулиці Центральної на південний захід, з перевагою на південь. Довжина — більше двох з половиною кілометрів.

Має 133 номери будинків. Нумерація починається від вулиці Центральної.

Колишні назви: вулиця Лєніна, вулиця 70 років Жовтня.

Станом на 2019 шлях має хороше тверде покриття і нічне освітлення. Будинки у переважній більшості чепурні, доглянуті. Чимало будинків у стані реконструкції, декілька – будуються.

Транспортний рух жвавий.

Носівка, Кобизький шлях

Нарис Василя Кияниці в Фейсбуці, посилання

Шлях на Кобижчу. Відгалужується від вулиці Центральної на південний захід, з перевагою на південь. Довжина трохи більше двох з половиною кілометрів. Має 133 номери будинків. Нумерація починається від вулиці Центральної. Колишні назви: вулиця Лєніна, вулиця 70 років жовтня.

Слово шлях старе. Так називали великі наїжджені дороги. Деякі джерела слово шлях трактують, як широка стара дорога. Ще словом шлях називали степові дороги, які проходили біля південних кордонів Київської Русі. Шляхи були Посольський, Азовський, Сагайдачний, Ромодановський, Чумацький… А в Носівці ще є Ніжинський, Мринський, Козарський… В Ніжині є Носівський шлях.

На мою думку, слово шлях є самодостатнім і до нього не варто ліпити слово «вулиця». Це приблизно так, як вулиця Броварський проспект, вулиця проспект Академіка Глушкова, вулиця Голосіївський проспект… Тому адреса на кшталт «Носівка, Кобизький шлях» звучить природніше, ніж «Носівка, вулиця Кобизький шлях».

Кобизький шлях має хороше тверде покриття і нічне освітлення. Будинки у переважній більшості чепурненькі, доглянуті. Чимало будинків у стані реконструкції, декілька – будуються. Проте багато із них ховаються у буйній зелені і для фотографування практично не доступні. Транспортний рух Кобизьким шляхом досить жвавий, як і подобає дорозі такого рівня.

Якщо звернутися до карт Шуберта, то у 18-19 століттях шлях з Носівки на Кобижчу починався по нинішній вулиці Гагаріна, повз так зване «Старе кладовище» і зливався далі із існуючою дорогою. Отже, початок Кобизького шляху був насипаний ймовірно на початку 20 століття. Достовірних підтверджень відшукати не вдалося, крім деяких дитячих спогадів розмов дорослих.

Галерея

Див. також