Відмінності між версіями «Носівський міський будинок культури»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Історія)
(Посилання)
Рядок 87: Рядок 87:
 
[[Категорія:Носівський міський будинок культури|*]]
 
[[Категорія:Носівський міський будинок культури|*]]
 
[[Категорія:Носівка]]
 
[[Категорія:Носівка]]
 +
[[Категорія:Культура в Носівській ОТГ]]

Версія за 23:59, 29 червня 2020

Носівський міський будинок культури

Носівський міський будинок культури (Носівський МБК) — розташований в м. Носівка по вулиці Центральній, 8

Історія

1960 року в Носівці був збудований Будинок культури. І це стало справжньою подією для жителів міста.

Першим директором Будинку культури був Мольченко Микола Миколайович, наступники: Кузьменко Микола Леонтійович, Бурнос Василь Іванович (1989-1992), Антонович Людмила Іванівна, Левченко Володимир Миколайович, Чорненький Леонід Гаврилович, Бокотько Андрій Анатолійович, Ігнатенко Ольга Феодосіївна.

Теперішній директор – Ворошилов Вячеслав Миколайович.

21 жовтня 2012 року відбулося урочисте відкриття, на той час, районного будинку культури після реконструкції. На відкритті були присутні почесні гості: голова обласної державної адміністрації В. М. Хоменко, народний депутат України І. І. Куровський, голова Носівської райдержадміністрації А. Г .Красносільський, голова районної ради М. В .Васюк, начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації С. І. Мойсієнко.

Керівники-метри, які працювали в будинку культури:

Творчі колективи

Народний аматорський хор

Взірцем хорового співу у громаді є Народний аматорський хор.

Творча біографія хорового колективу розпочалася в 1969 році. Одним із перших керівників хору був випускник Чернігівського музичного училища Микола Салуян.

Роки кропіткої напруженої роботи привели колектив до успіху і заслуженої поваги: у 1977 році хору було присвоєно звання “народний аматорський” .

За довгу історію колективу його керівниками були талановиті хормейстери: Зоя Ястремська, Павло Роздайбіда, Віктор Куклюк. У 2016 році керівником хору став Микола Лазаренко.

Станом на травень 2019 колектив налічує 25 учасників, з них 4 – оркестрова група.

Ансамбль пісні «Полісяни»

В унісон б’ються серця учасників ансамблю пісні «Полісяни», закоханих в українську пісню. Творча праця для них – це життєва потреба, ансамбль в цілому - це своєрідне сузір’я енергії й таланту, це однодумці, які доповнюють один одного.

Ансамбль розпочав свою творчу діяльність у листопаді 1992 року. Ініціатором його створення став палкий пропагандист пісенної творчості - Микола Карабець. Очолив колектив кваліфікований фахівець, майстер своєї справи - Микола Костюк.

В репертуарі ансамблю багато пісень місцевих композиторів: Миколи Костюка, Івана Козаченка, Юрія Подольського, а також композиторів Чернігівщини: Миколи Збарацького, Петра Зуба, Анатолія Сухоноса, Анатолія Пашкевича.

Станом на травень 2019 колектив нараховує 9 учасників, переважна більшість яких має відповідну музичну освіту. 1993 року ансамблю було присвоєно почесне звання «народний аматорський».

З 2019 року керівником колективу є випускник Ніжинського коледжу культури та мистецтв ім. М.Заньковецької Віталій Харченко, художній керівник Носівського міського будинку культури.

Ансамбль танцю «Носівчанка»

Танцювальний ансамбль «Носівчанка», листопад 2017

Ансамбль танцю «Носівчанка» «народився» у листопаді 1977 року, ініціатива його створення належить Людмилі Антонович, яка приїхала працювати у Носівський будинок культури ще будучи студенткою останнього курсу Ніжинського культурно - освітнього училища.

20 років плідної праці дали свій результат, і в 1997 році колективу «Носівчанка» було присвоєне почесне звання «народний аматорський».

З листопада 2016 року керівником народного Аматорського ансамблю танцю «Носівчанка» є молодий, але досвідчений хореограф Юлія Ігнатенко.

У дружній танцювальній сім’ї виховується понад 80 артистів у основній, молодшій та підготовчих групах.

Втілення найсміливіших творчих мрій і сподівань керівника та вихованців сприяє перемогам у різноманітних фестивалях та конкурсах.

Оркестр духових інструментів

Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури (керівник - Віталій Ємець) був створений у 2004 році. Це творчий колектив, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. За високу виконавську майстерність та художній рівень у 2014 р. духовому оркестру присвоєно почесне звання «народний аматорський».

Станом на травень 2019 колектив об'єднує 22 духовно близькі людини, музикантів, для яких участь в оркестрі є проявом їхнього таланту і творчих потреб.

Кіностудія «Колос»

Народна аматорська кіностудія «Колос» створена у 1966 році. За активну пропаганду самодіяльного кіно-аматорського мистецтва та участь у Всесоюзних, Республіканських та обласних фестивалях і конкурсах 27 квітня 1973 року кіностудії було присвоєно звання «народна самодіяльна». І донині студія систематично підтверджує це високе звання.

З 2015 року кіностудію «Колос» очолює Наталія Халімон.

Колектив кіностудії працює над створенням кіно-відеофільмів та фото-робіт державних та народних свят, концертних програм та виступів колективів художньої самодіяльності.

Інші колективи

Також при будинку культури працюють (станом на червень 2019):

Див. також

Посилання