Славні імена Носівщини

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 10:04, 14 квітня 2019, створена Perohanych (обговорення | внесок) (Передмова)
Славні імена Носівщини. Обкладинка другого видання

«Славні імена Носівщини» — довідкове видання про видатних людей, котрі народилися, жили, працювали та творили на Носівщині. Витримало два видання.

Перше видання

Видруковане у 2009 у Ніжині видавництвом «Аспект-Поліграф» тиражем 520 примірників на 184 сторінках з ілюстраціями. ISBN 978-966-340-357-1.

На 200 сторінках якісного паперу в алфавітному порядку подаються відомості про 222-х славних людей, чиє життя пов'язане з Носівщиною.

Друге видання

Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Загалом у книзі понад 300 носівських прізвищ і кілька десятків носівських облич.

Упорядник

Упорядник видання — краєзнавець, Фурса Валерій Михайлович, вчитель географії, природознавства та економіки вищої кваліфікаційної категорії в Носівській середній школі № 1[1].

Передмова

Автор: Фурса Валерій Михайлович, сторінка 3 книги.

Час відсіює дрібне і другорядне, залишаючи головне, час змінює історію і наші погляди на ті чи інші події, історичні постаті та історичні цілі.

Та головним критерієм величі людини залишається те, що створене її талантом, розумом, працею, її натхненням, волею, мужністю. Про людей, що народилися, жили, творили на Носівщині, звеличували цей прекрасний край, прославили його і в Україні і в світі ця книга. Це, мабуть, перша спроба звести воєдино ті розсіяні дані про наших героїв, видатних вчених, митців, спортсменів, трудівників, непересічних осіб. Тому книга не претендує на повноту і абсолютну довершеність. Використані статті, відомості, документи були написані різними людьми і в різні історичні періоди, нерідко протирічачи один одному і маючи декілька варіантів. Тому читачеві варто об’єктивно і неупереджено ставитися до надрукованого. Безумовно, існують ще невідомі матеріали, що можуть доповнити і збагатити вже написане, а нові події, нові герої також збагатять історію і славу нашого краю. Тому буду вдячним за будь-яку змістовну інформацію, яка дозволить наступне видання книги зробити повнішим і точнішим.

Десятки небайдужих людей, тих хто люблять і шанують свій край, доклали свої зусилля, аби не загубилися у часі наші славетні земляки, щоб наступні покоління носівчан брали приклад з людей, що зросли на цій землі, ходили цими ж стежками і піднялися до вершин від наших порогів.

За час, що минув з моменту появи першого видання книги (листопад 2009 р.) з’явилося багато нових, невідомих раніше, матеріалів та доповнень до вже надрукованих. Завдячуючи багатьом небайдужим нашим землякам, справжнім патріотам рідного краю, котрі відгукнулися на книгу, друге видання містить значно більший обсяг інформації, десятки нових славетних прізвищ.

І чим далі відходить у минуле наш час – тим виразнішими стають особистості, тим вагомішими – їхні звершення.

Хочу висловити вдячність своїм батькам, а також Буняку А.І., Давиденко О.І., Кияниці В.В., Проскурні Р.І., Шовкун М.К., Яременко Н.К. та всім авторам матеріалів, без чиєї праці ця книга не відбулася б.

Фрагменти книги

Примітки

Посилання