Відмінності між версіями «1942»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Створена сторінка: '''1942 рік''' * 27 січня в селі Держанівка народився Какало Олексій Васильович, живопис...)
 
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
* [[27 січня]] в селі Держанівка народився [[Какало Олексій Васильович]], живописець-пейзажист і портретист. Член Національної спілки художників України, заслужений художник України, голова Чернігівської обласної Спілки художників України.
 
* [[27 січня]] в селі Держанівка народився [[Какало Олексій Васильович]], живописець-пейзажист і портретист. Член Національної спілки художників України, заслужений художник України, голова Чернігівської обласної Спілки художників України.
 +
 +
* [[8 липня]]. Декілька партизанів на чолі з [[Симоненко Микола Дмитрович|Миколою Симоненком]] залишилися ночувати в селі Володькова Дівиця (Червоні Партизани) і були виявлені місцевою поліцією. Виходили з боєм. Загинув партизан [[Костюченко Іван Дем'янович|Іван Дем'янович Костюченко]]. Вбито німецького унтер-офіцера. [[15 липня]] 1942 Ніжинська комендатура поширила оголошення:
 +
 +
:''Дня 8 липня 1942 року обстріляно у Володьковій Дівиці німецьких солдат під час того, як вони виконували свої службові обов’язки. Причому вбито унтер-офіцера німецької озброєної сили.''
 +
 +
:''Німецький рейх буде стократно  карати за кожний замах на членів німецької армії. У ранніх годинах 9 липня 1942 року розстріляно за постановою військового часу 100 чоловік, котрі знали про присутність бандитів у селі і про це не повідомили властей.''
 +
 +
Оголошення були розвішені по всіх навколишніх селах.  Крім 100 заручників, що їх забрали карателі, за розпорядженням коменданта м. Носівка [[Дрозд]]а заарештовано і відправлено в тюрму Ніжина ще 190 сельчан. Всі вони загинули.
  
 
[[Категорія:Роки]]
 
[[Категорія:Роки]]

Версія за 09:51, 18 лютого 2020

1942 рік

  • 27 січня в селі Держанівка народився Какало Олексій Васильович, живописець-пейзажист і портретист. Член Національної спілки художників України, заслужений художник України, голова Чернігівської обласної Спілки художників України.
  • 8 липня. Декілька партизанів на чолі з Миколою Симоненком залишилися ночувати в селі Володькова Дівиця (Червоні Партизани) і були виявлені місцевою поліцією. Виходили з боєм. Загинув партизан Іван Дем'янович Костюченко. Вбито німецького унтер-офіцера. 15 липня 1942 Ніжинська комендатура поширила оголошення:
Дня 8 липня 1942 року обстріляно у Володьковій Дівиці німецьких солдат під час того, як вони виконували свої службові обов’язки. Причому вбито унтер-офіцера німецької озброєної сили.
Німецький рейх буде стократно карати за кожний замах на членів німецької армії. У ранніх годинах 9 липня 1942 року розстріляно за постановою військового часу 100 чоловік, котрі знали про присутність бандитів у селі і про це не повідомили властей.

Оголошення були розвішені по всіх навколишніх селах. Крім 100 заручників, що їх забрали карателі, за розпорядженням коменданта м. Носівка Дрозда заарештовано і відправлено в тюрму Ніжина ще 190 сельчан. Всі вони загинули.